Długopisy reklamowe – jak tworzy się je z użyciem tampodruku?

Posted on

Długopisy reklamowe

Długopisy reklamowe

Długopisy są gadżetami reklamowy cieszącymi się niesłabnącą popularnością. Trudno się temu dziwić – to produkty niedrogie, a jednocześnie niezwykle skuteczne. Stosować można je zarówno do podpisywania umów z klientami, jak i tworzenia notatek czy przygotowywania się do prezentacji. Znajdą one zastosowanie w przypadku każdej firmy, bez względu na branżę, w której się specjalizuje. Na zakup długopisów ze spersonalizowanym nadrukiem decydują się zarówno małe, rodzinne firmy, jak i międzynarodowe przedsiębiorstwa. Do ich produkcji bardzo często wykorzystuje się metodę, jaką jest tampodruk. Na czym polega ta technika?Tampodruk jest wykorzystywany w przypadku wszelkiego rodzaju produktów mających twardą, gładką powierzchnię. Zalicza się do nich między innymi długopisy reklamowe. Podłoża, które znakuje się tą techniką to między innymi metal, tworzywo sztuczne, szkło, ceramika. Niekiedy tampodruk stosuje się w przypadku miękkich nawierzchni takich, jak na przykład pianka poliuretanowa, z której wytwarza się różnego rodzaju gadżety antystresowe.

Zanim długopisy reklamowe zostaną stworzone, niezbędne jest przygotowanie matrycy. Pierwszy krok to wydrukowanie projektu na folii. Następnie,  na jej powierzchnię aplikuje się światłoczułą płytkę i umieszcza ją w naświetlarce. Na skutek tego procesu, na jej powierzchni pojawiają się wyżłobienia zgodne z wydrukowanym na folii projektem. To właśnie w nich znajdować będzie się farba, która zostanie naniesiona na produkt za pośrednictwem tamponu. Gotowa matryca jest umieszczana w tamponiarce. Kolejnym etapem, jest zamontowanie tamponu w odpowiednim formacie, który dopasowany będzie do projektu oraz wielkości matrycy. Na koniec uzupełniamy kałamarz przy pomocy farby w wybranym kolorze.

Jak dalej tworzy się takie Długopisy reklamowe? Następnym etapem jest nałożenie farby na matrycę. Kałamarz z farbą jest przesuwany po jej powierzchni, dzięki czemu jest ona równomiernie rozprowadzana. Nadmiar farby usuwa się przez rakiel. Kolejny krok to dociśnięcie silikonowego tamponu do matrycy.

Tags: , ,